ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Twój pobyt

Chirurgia Onkologiczna

 

Jak będzie wyglądał Twój pobyt w Oddziale Chirurgii Onkologicznej?

W dniu przyjęcia do Oddziału - (data wpisana jest na skierowaniu) około godziny 8 trzeba zgłosić się do rejestracji w głównym budynku szpitala.

Po zarejestrowaniu się w okienku 1 będziesz przekierowan(y)a pod gabinet 110 gdzie zbada Cię lekarz, poprosi o kartę od lekarza rodzinnego z listą przyjmowanych leków, zleci podstawowe badania krwi potrzebne do zabiegu operacyjnego ( ważne jest przygotowanie listy przyjmowanych leków, posiadanie grupy krwi. Tutaj również podpiszesz zgodę na dany rodzaj zabiegu operacyjnego.

Następnie podejdziesz do punktu poboru krwi, który mieści się w gabinecie 7 parterowego budynku Poradni Chorób Piersi ( czyli tam, gdzie zgłaszałeś(aś) się na konsylium). Tutaj zostanie pobrana krew a Ty udasz się na Izbę Przyjęć- czyli ponownie do głównego budynku szpitala-( w korytarzu gdzie jest rejestracja na parterze, obok kaplicy). Na Izbie Przyjęć przebierzesz się w ubranie szpitalne, zdasz w depozyt swoje ubrania i udasz się na Oddział.

Oddział Chirurgii Onkologicznej mieści się na pierwszym piętrze głównego budynku szpitalnego.
Pielęgniarka oprowadzi Cię po Oddziale. W dniu przyjęcia na Oddział będzie rozmawiał z Tobą anestezjolog na temat znieczulenia do zabiegu operacyjnego.

W dniu przyjęcia w godzinach popołudniowych zbada Cię dyżurujący chirurg. W większości przypadków zabieg operacyjny odbywa się następnego dnia. W niektórych przypadkach przed zabiegiem wymagane jest przetoczenie krwi, przygotowanie żywieniowe. Wtedy zabieg może odbyć się za kilka dni. Pani pielęgniarka zaprowadzi Cię na blok operacyjny i tam będziesz pod opieką zespołu operacyjnego.

Po zabiegu operacyjnym zostaniesz przewieziony(a) na salę wybudzeniową. Następnie z powrotem na salę chorych. W niektórych przypadkach na okres pierwszej doby pozabiegowej wymagany jest pobyt na Oddziale Pooperacyjnym zlokalizowanym przy Bloku Operacyjnym.

W pierwszej dobie po zabiegu operacyjnym rano lekarz prowadzący zbada Cię, obejrzy ranę pooperacyjną oraz oceni zawartość drenów ( rurek wyprowadzonych z rany odbarczających treść krwistą). Powie Ci czy możesz wstawać, chodzić i czy możesz jeść i pić. Przyjdzie też do Ciebie fizjoterapeuta który pokaże Ci ćwiczenia aby zapewnić Ci jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Kiedy zostaniesz wypisany (a) do domu? To zależy od kilku czynników: Twojego samopoczucia, Twojego stanu ogólnego zdrowia, rany pooperacyjnej. W dniu wypisu lekarz obejrzy ranę. Lekarz i pielęgniarka poinstruują Cię jak dalej postępować z raną i gdzie i kiedy się zgłosić. Kartę informacyjną otrzymasz w sekretariacie Oddziału Chirurgii po godzinie 12 w dniu wypisu. Poinformuj lekarza jeżeli potrzebujesz zwolnienie lekarskie