ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Psycholog

 

Logo

Chore mogą korzystać także z pomocy Psychologa Klinicznego, który oferuje wiele form pomocy psychologicznej i terapeutycznej.

 

Szanowna Pani,


Problematyka onkologiczna to obszar, w którym życie zostaje poddane szeregowi zmian. To skrajne emocje, które towarzyszą od samego wejścia do Centrum Onkologii. Każde nowe doświadczenie w życiu budzi niepokój, lęk, strach i niepewność... Później zazwyczaj okazuje się, że znajdujemy w sobie siłę, odwagę i wiarę.


NIE JEST PANI SAMA!

    W Opolskim Centrum Onkologii w Gabinecie Psychologicznym do Pani dyspozycji pozostaje dwóch psychologów- psychoonkologów.
    W naszej pracy psychologicznej z pacjentem wykorzystujemy wiele teorii oraz metod terapeutycznych, a indywidualne formy pomocy świadczone są zarówno w trakcie hospitalizacji, jak i w trybie ambulatoryjnym. Opierają się one na bieżącej ocenie potrzeb.

 

Oferujemy Pani następujące formy wsparcia psychologicznego:
•    Interwencja w kryzysie – jedna z form pomocy psychologicznej skoncentrowana na problemie. Takim momentem kryzysowym jest informacja o diagnozie choroby nowotworowej. W trakcie kontaktu terapeutycznego pacjentka konfrontuje się z problemem oraz wspólnie z terapeutą podejmuje próby jego rozwiązania.
•    Terapia krótkoterminowa – obejmuje kilka spotkao z psychologiem poświęconych pracy nad aktualnymi potrzebami psychologicznymi pacjentek i/lub ich bliskich.
•    Terapia zorientowana na problem – to forma pracy terapeutycznej z psychologiem polegająca na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań problemu zgłaszanego przez pacjentkę; praca z zasobami pacjentki; praca z emocjami.
•    Terapia podtrzymująca – dbałość o dobrostan psychiczny pacjentki.
•    Terapia rodzinna – terapia dla rodzin pacjentek OCO.
•    Psychoedukacja pacjentek.
•    Terapia dla osób w żałobie.


Współpracując z fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz pacjentów, udostępniamy bezpłatne materiały edukacyjne.

 

Kontakt:
Opolskie Centrum Onkologii w Opolu ul. Katowicka 66a
Budynek Zakładu Radioterapii, poziom -1 tel. (77) 441 60 49
W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach: 8-9 lub 14-15.
Gabinet czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

 

Opracowanie: mgr Anna Łabińska psycholog - psychoonkolog;
  mgr Magdalena Palińska- Garbacz psycholog - psychoonkolog, OCO Opole.