ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Chirurgia onkologiczna

Chirurgia Onkologiczna

 

Oddział Chirurgii Onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii liczy 49 łóżek. W ramach Oddziału Chirurgii Onkologicznej wyodrębniony jest Pododdział Chorób Piersi, który liczy 7 łóżek.
W ramach naszego Oddziału wykonywane są zabiegi operacyjne o różnym stopniu trudności głównie w zakresie przewodu pokarmowego oraz piersi. Zajmujemy się też nowotworami skóry, narządów dokrewnych. Wykonujemy różnego rodzaju zabiegu diagnostyczne- pobieranie wycinków, laparotomię zwiadowcze, laparoskopie zwiadowcze. Na naszym Oddziale zakładane są także dostępy dożylne do podawania żywienia pozajelitowego oraz chemioterapii.
Wykonujemy zabiegi małoinwazyjne w tym radykalne operacje nowotworów jelita grubego technikami laparoskopowymi. W ostatnich latach znacząco zwiększyliśmy liczbę tych zabiegów. Dzięki technikom małoinwazyjnym pobyt w szpitalu jest krótszy i możemy wykonywać skomplikowane zabiegi u starszych i obciążonych innymi chorobami osób. Posiadamy sprzęt do przezodbytniczego i endoskopowego usuwania polipów jelita grubego.
Chirurgia piersi stanowi bardzo ważną część naszej działalności- w tym zabiegi onkoplastyczne ( czyli takie po których pierś jest w jak najmniejszym stopniu zniekształcona) oraz rekonstrukcje piersi. Dzięki wyszkolonej kadrze oraz usprzętowieniu możemy precyzyjnie usuwać niepalpacyjne zmiany piersi a także wykonywać procedury usuwania węzłów wartowniczych.

 chirurgia

 Działalności nasza została doceniona w rankingu tygodnika „Wprost” gdzie nasz Oddział został sklasyfikowany na 4 miejscu w Polsce wśród Oddziałów Chirurgii Onkologicznej.
 Integralną częścią oddziału są Poradnie. W tym:
• Poradnia Chirurgii Onkologicznej
• Poradnia Stomijna
• Poradnia Chorób Piersi

Chirurdzy onkolodzy zatrudnieni na tutejszym oddziale często biorą udział w kursach szkoleniowych i konferencjach naukowych, dzięki którym mają dostęp do najnowszych informacji medycznych, które później są wykorzystywane w codziennej pracy zabiegowej na oddziale oraz w poradni. Opiekę pielęgniarską sprawuje zespół doskonale wykwalifikowanych pielęgniarek, z których większość jest specjalistkami pielęgniarstwa onkologicznego. Duża grupa pielęgniarek specjalizuje się w również w opiece nad pacjentami ze stomią. Sekretarki medyczne zapewniają raportowanie świadczeń do Narodowego Fundusz Zdrowia oraz wspierają lekarzy w prowadzeniu dokumentacji medycznej.

 

 

 

Kierownik oddziału:
lek. med. Tomasz Sachańbiński

 77 441 6066

 

Pokój lekarzy:  77 441 6068
Sekretariat:  77 441 6073

Pielęgniarka oddziałowa:
Mariola Trzaska

 77 441 6070

 

Pokój pielęgniarek:  77 441 6072
Pokój pielęgniarek pododdział:  77 441 6071
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.