ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Rejestracja - mammografia przesiewowa

Rejestracja e-mailowa:

W mailu rejestracyjnym należy podać takie informacje jak:

Imię i nazwisko

Datę urodzenia

Datę ostatniej mammografi przesiewowej o ile była wykonywana.

 

Odpowiedź na maila rejestracyjnego otrzymają państwo najpóźniej 24 godziny od wysłania informacji do nas - dotyczy dni roboczych.
Rejestracja mailowa służy zarezerwowaniu terminu badania, przychodząc do nas na badanie należy mieć ze sobą dowód osobisty.

 

Ades e-mail:

rejestracja.zdoatonkologia.opole.pl

 

Kto może korzystać z programu?

Program adresowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz do tych, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Powodem ponownego badania mogą być czynniki ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki ) oraz mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub/i BRCA 2.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania. Kobieta może się zgłosić na nie sama lub po otrzymaniu zaproszenia.

Na badanie należy przynieść poprzednio wykonane zdjęcia mammograficzne w celu porównania.

Kryterium wykluczające

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Badanie mammograficzne
obejmuje wykonanie dwóch zdjęć każdej piersi oraz opis badania. Wydanie wyniku powinno nastąpić w ciągu 15 dni roboczych od daty wykonania badania. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań, lekarz kieruje pacjentkę do etapu pogłębionej diagnostyki i informuje kobietę, gdzie takie badania są wykonywane.