ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Leczenie Operacyjne

 

Logo

Każda chora, u której rozpoznano raka piersi jest omawiana podczas cotygodniowego konsylium. Wówczas zapada decyzja o wyborze optymalnego leczenia (wybór metod, kolejność ich zastosowania). U części chorych w pierwszym etapie przeprowadzone jest leczenie chirurgiczne, u niektórych jednak rozpoczynamy leczenie od chemioterapii, hormonoterapii lub nowoczesnego leczenia przeciwciałami. Niemal 90% kobiet rozpoczyna leczenie w ciągu 2 tygodni od konsylium.
 
W Opolskim Centrum Onkologii na Oddziale Chirurgii Onkologicznej wykonujemy pełne spektrum zabiegów chirurgicznych – zabiegi oszczędzające pierś i pachowe węzły chłonne (biopsje węzłów chłonnych wartowniczych) oraz zabiegi rekonstrukcji piersi – jednoczasowe i odroczone. Z roku na rok zmniejsza się liczba kobiet poddanych radyklanej amputacji, a wzrasta liczba poddanych zabiegom oszczędzającym i rekonstrukcyjnym. Jest to możliwe dzięki temu, że coraz więcej kobiet zgłasza się do nas w bardzo wczesnym stadium choroby. W Opolskim Centrum Onkologii działa również ośrodek badań profilaktycznych.

 

Sala pooperacyjna

Sala pooperacyjna

 

Sala pooperacyjna Sala operacyjna

Sala operacyjna

 

Nowoczesna aparatura na bloku operacyjnym

Nowoczesna aparatura na bloku operacyjnym

 


Pacjentki objęte są kompleksową opieką przed i po operacyjną w nowoczesnej poradni chorób piersi. Znajdują się tam poradnie, które przynależą do Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Raka Piersi.

 

Poradnia chorób piersi Poradnia chorób piersi

Poradnia chorób piersi

 

Gabinet zabiegowy poradni chorób piersi

Gabinet zabiegowy poradni chorób piersi

 

W Opolskim Centrum Onkologii został otwarty Pododdział Chorób Piersi na którym pacjentki objęte są troskliwą i profesjonalną opieką medyczną. Osoby tam leczone mogą korzystać z dwóch komfortowych sal chorych z węzłami sanitarnymi.

Wejście na pododdział chorób piersi

Wejście na pododdział chorób piersi

 

Sala chorych

Sala chorych