ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Fizjoterapia

 

Logo

Rehabilitacja Kobiet z nowotworami piersi leczonych chirurgicznie rozpoczyna się na Pododdziale Chorób Piersi. Pacjentki informowane są o możliwościach uzyskania protez piersi tymczasowych oraz o dofinansowaniu przy zakupie protez stałych. W okresie przed i pooperacyjnym prowadzona jest edukacja dotycząca profilaktyki przeciwobrzękowej. W czasie pobytu na oddziale szpitalnym Panie po zabiegach z usunięciem węzłów chłonnych zaopatrzone są w kliny przeciwobrzękowe oraz uczone są wykonywania automasażu, dzięki któremu ułatwiony jest odpływ chłonki z kończyny. Pacjentki edukowane są także odnośnie pracy z blizną. Od pierwszej doby po zabiegu operacyjnym prowadzona jest kinezyterapia, czyli leczenie ruchem. Początkowo odbywa się ona na sali chorych i obejmuje ćwiczenia oddechowe, samowspomagane oraz czynne kończyny po stronie zabiegu. W kolejnych dobach zajęcia ruchowe prowadzone są na sali gimnastycznej, gdzie oprócz Pań po zabiegach chirurgicznych uczestniczą w nich Panie w czasie radioterapii . Celem kinezjoterapii jest zwiększenie zakresu ruchomości w stawach kończyn, zwiększenie siły mięśniowej, zapobieganie lub usuwanie obrzęków oraz poprawa wydolności organizmu.

 

Gimnastyka grupowa na sali gimnastycznej Gimnastyka grupowa na sali gimnastycznej Gimnastyka grupowa na sali gimnastycznej

Gimnastyka grupowa na sali gimnastycznej

 

Sala gimnastyczna Sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna

 

U Pacjentek z obrzękami limfatycznymi wykonuje się także zabiegi z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej. Oprócz ręcznych i mechanicznych drenaży limfatycznych przeprowadza się także kompresjoterapię, która polega na odpowiednim bandażowaniu chorej kończyny oraz noszeniu odpowiednio dobranej odzieży uciskowej.

Masaż pneumatyczny mechaniczny

Masaż pneumatyczny mechaniczny

 

Dodatkową metodą którą wykorzystuje się w rehabilitacji jest Kinesio-Taping.

Kinesio-Taping limfatycznych Kinesio-Taping limfatycznych Kinesio-Taping limfatycznych

Kinesio-Taping limfatycznych

 

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w kraju, który posiada aparat do głębokiej oscylacji DEEP OSCILLATION. Terapia przeprowadzona przy pomocy tego urządzenia jest bardzo bezpieczna i delikatna, dlatego może być wykorzystana w przypadku trudno gojących się ran u Pacjentek po zabiegach chirurgicznych oraz leczenia odczynów popromiennych u Pacjentek poddawanych radioterapii. Głęboka oscylacja stymuluje także przepływ limfy dzięki czemu jest bardzo skuteczna w leczeniu obrzęków limfatycznych.

Zabieg głębokiej oscylacji

Zabieg głębokiej oscylacji