ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

Psycholog w OCO

 

Szanowna Pani,
Problematyka onkologiczna to obszar, w którym życie zostaje poddane szeregowi zmian. To skrajne emocje, które towarzyszą od samego wejścia o Centrum Onkologii. Każde nowe doświadczenie w życiu budzi niepokój, lęk, strach i niepewność... Później zazwyczaj okazuje się, że znajdujemy w sobie siłę, odwagę i wiarę.

NIE JEST PANI SAMA!

W Opolskim Centrum Onkologii w Gabinecie Psychologicznym do Pani dyspozycji pozostaje dwóch psychologów- psychoonkologów.
W naszej pracy psychologicznej z pacjentem wykorzystujemy wiele teorii oraz metod terapeutycznych, a indywidualne formy pomocy świadczone są zarówno w trakcie hospitalizacji, jak i w trybie ambulatoryjnym. Opierają się one na bieżącej ocenie potrzeb.

Oferujemy Pani następujące formy wsparcia psychologicznego:
• Interwencja w kryzysie – jedna z form pomocy psychologicznej skoncentrowana na problemie. Takim momentem kryzysowym jest informacja o diagnozie choroby nowotworowej. W trakcie kontaktu terapeutycznego pacjentka konfrontuje się z problemem oraz wspólnie z terapeutą podejmuje próby jego rozwiązania.
• Terapia krótkoterminowa – obejmuje kilka spotkań z psychologiem poświęconych pracy nad aktualnymi potrzebami psychologicznymi pacjentek i/lub ich bliskich.
• Terapia zorientowana na problem – to forma pracy terapeutycznej z psychologiem polegająca na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań problemu zgłaszanego przez pacjentkę; praca z zasobami pacjentki; praca z emocjami.
• Terapia podtrzymująca – dbałość o dobrostan psychiczny pacjentki.
• Terapia rodzinna – terapia dla rodzin pacjentek OCO.
• Psychoedukacja pacjentek.
• Terapia dla osób w żałobie.

Współpracując z fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz pacjentów, udostępniamy bezpłatne materiały edukacyjne.

Kontakt:
Opolskie Centrum Onkologii w Opolu
ul. Katowicka 66a
Budynek Zakładu Radioterapii, poziom -1
tel. (77) 441 60 49

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach: 8-9 lub 14-15.
Gabinet czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.