ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

W słońcu i na fioletowo

      W tegorocznym Marszu Nadziei, który odbył się w niedzielę, 17 października, udział wzięło ok. 500 uczestników. Barwny korowód z przewagą koloru fioletowego (parasole i balony) przemaszerował tradycyjną trasą w centrum  Opola, dookoła Rynku.
      Pochód otwierały jak zwykle mażoretki z Domu Kultury w Ozimku, wykonując uliczny pokaz do muzyki orkiestry dętej kędzierzyńsko-kozielskiego Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Za nimi szli pracownicy  Opolskiego Centrum Onkologii z dyrektorem Wojciechem Redelbachem, a także zaproszeni goście, wśród których byli m.in. prezydent Opola Ryszard Zembaczyński ze swoim zastępcą Januszem Kwiatkowskim, prof. Andrzej Szawłowski, chirurg onkolog z Centrum Onkologii w Warszawie, specjalista chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, Stanisław Łągiewka, dyrektor Departamentu Zdrowia  i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Nie zabrakło oczywiście opolskich Amazonek, których obecność, jak żadna inna, dowodzi, że rak piersi wykryty w porę jest uleczalny. Wiele z nich to panie, których staż w klubie Amazonka wynosi po kilkanaście a nawet ponad 20 lat.
      Dyrektor OCO, dr Wojciech Redelbach w kilku słowach nawiązał do motywu przewodniego Marszu „Badam się, więc mam pewność”, a prof. Szawłowski zachęcał do obserwowania swojego organizmu i zgłaszania się do onkologa , zwłaszcza gdy mimo leczenia nie ustępują banalne, zdawać by się mogło, dolegliwości.
    Opolski „Marsz Nadziei”, organizowany pod patronatami marszałka województwa  Józefa Sebesty, wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego i prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego, był wyrazem solidarności Opolan z osobami chorymi na raka, jak również solidarności na rzecz  jednoczenia się z działaniami propagującymi wiedzę o  profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim raka piersi.

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.