ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

P.T. Wójtowie, Burmistrzowie, Prezydenci, Starostowie Gmin, Miast i Starostw Opolszczyzny oraz Wszyscy Inni Zainteresowani

Szanowni Państwo,          

       W związku z realizacją Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, a zwłaszcza jego zapisów, dotyczących działań profilaktyczno - prewencyjnych, służących zmianie niekorzystnego dla zdrowia wielu Polaków stylu życia (m.in. sprzyjającego wielu typom chorób nowotworowych), pragniemy poinformować, iż Opolskie Centrum Onkologii dysponuje różnego rodzaju materiałami promocyjnymi, służącymi tej problematyce. Materiały te to plakaty, ulotki, publikacje a zwłaszcza najnowsza wersja Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, o którym tak wiele mówią i piszą media, a który jest wręcz „biblią” nowoczesnego Europejczyka, świadomego wpływu własnego stylu życia na długość  i jakość tego życia.

         Wszystkie te materiały zostaną Państwu przekazane nieodpłatnie z prośbą o ich udostępnienie mieszkańcom poszczególnych jednostek samorządowych, jak również o propagowanie idei zdrowego życia wszędzie, gdzie to możliwe.

         Prosimy o zgłaszanie się po odbiór ww. materiałów, a także - dla celów organizacyjnych, aby móc wcześniej przygotować materiały do odbioru - prosimy o uprzednią informację telefoniczną lub elektroniczną (e-mail), dotyczącą liczby interesujących Państwa plakatów, ulotek, egzemplarzy Kodeksu, jak również orientacyjnego terminu ich odbioru.

        Pragniemy przypomnieć, że wśród krajów Europy Polska ma ciągle najwyższe wskaźniki umieralności na nowotwory. Wg najnowszych danych z 2004 roku w naszym województwie zachorowało na nie 1641 mężczyzn i 1653 kobiety; sumie - 3334 Opolan. Niestety, wielu z nich umrze przedwcześnie…           

          Dzieje się tak głównie dlatego, że chorzy zgłaszają się do onkologa dopiero wtedy, kiedy choroba jest już mocno zaawansowana i kiedy szansa wyleczenia jest niewielka. Wynika to zarówno z braku odpowiedniej wiedzy na temat postaw prozdrowotnych, ale także lekceważenia zaleceń profilaktyki wtórnej, jak np. uczestnictwo w bezpłatnych badaniach przesiewowych. Dlatego mając te wszystkie aspekty na względzie prosimy o zgłaszanie się po odbiór ww. materiałów. Wiedzy na temat zachowania zdrowia, a zwłaszcza zmniejszenia ryzyka choroby nowotworowej - nigdy za wiele…                                                                                  

Kontakt: Wiesława Kaczmarek, Barbara Kurzyca, Krystyna Raczyńskatel. 0774416095, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.