ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

Tak dokładna liczba to wynik policzenia wszystkich ćwiczących, uwiecznionych na zdjęciach, wykonanych ze strażackiego wysięgnika. Okazuje się, że uczestników tegorocznej zabawy na świeżym powietrzu było o ponad 300 więcej niż w roku 2008 (827) i 2007 (803).
      Impreza towarzysząca tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączona była ze zbiórką pieniędzy na pomoc dzieciom chorym na nowotwory. Wspierała ją loteria fantowa oraz stoiska sprzedające  domowe  wypieki. Wolontariuszki ze szkoły medycznej rozdawały egzemplarze Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, a także broszury i ulotki poświęcone profilaktyce chorób nowotworowych, układu krążenia i innych. Festynowy czas umilały występy młodych piosenkarzy ze studia piosnki w Opolu, pokazy  tańca irlandzkiego, tai chi, walk rycerskich. 
      Pełen ruchu, prozdrowotny festyn na śniegu to pomysł opolskiej lekarki Teresy Poleszuk –Spakowskiej, wieloletniej radnej opolskiej, niestrudzonej od lat propagatorki zdrowego stylu życia, w którym właściwe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu to jego kardynalne zasady. Tym ważniejsze, że – w przeciwieństwie do uwarunkowań genetycznych– stosowanie się do nich zależy wyłącznie od nas samych. Od naszych chęci, dobrej woli, wiedzy. 
     Nigdy za wiele podkreślania potrzeby posiadania tej wiedzy a także świadomości faktu, że zdrowie nie zależy od lekarzy, ale przede wszystkim od nas samych…

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.