ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

Odpoczywano bardzo aktywnie, bo organizator – Opolskie Centrum Onkologii – zadbał, aby rekreacyjna oferta była bogata i zadowolić mogła każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.
         I tak przybyłe rodziny brały udział nie tylko w Festynie Rodzinnym, przygotowanym przez Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, ale także, podobnie jak osoby - single, we wszystkich imprezach towarzyszących tej głównej, którą była konkurencja biegowa parkowymi alejkami na dystansie ok. 1 kilometra. Na bieg zaproszono wszystkich bez wyjątku Opolan; nie było ograniczeń wiekowych, kondycyjnych, sprawnościowych. Wyznaczoną trasę można było przebiec, przejść, przejechać dowolną techniką. Nie liczył się czas, lecz sam ruch na świeżym powietrzu oraz umiarkowany wysiłek fizyczny. Bo to one właśnie stanowią o sednie zdrowia. Stosowane  systematycznie zapobiegają wielu cywilizacyjnym chorobom, także nowotworowym.
          Trasa biegu została pokonana przez blisko 600 uczestników (a dokładnie 571), startujących seriami, mniej więcej co pół godziny. W tym miejscu należy mocno podkreślić starania Piotra Charczuka, który rewelacyjnie sprawdził się jako prowadzący Piknik. Nieustannie zachęcał nie tylko do uczestnictwa w biegu oraz w Festynie Rodzinnym, ale także informował o zasadach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz wtórnej profilaktyki nowotworowej, a zwłaszcza raka piersi i szyjki macicy. Dodać należy, iż w trakcie imprezy materiały informacyjne na ten temat (ulotki, broszury) rozdawane były non-stop.
           Pobiegowy czas wypełniano uczestnictwem w ćwiczeniach z aerobiku, prowadzonych przez instruktorki  Fitenss Klubu Gymnasion, działającym w Centrum Handlowym „Karolinka”, a także przez Justynę Maciałek -Wasilewską z Klubu „Dziewiątka”. Do dyspozycji uczestników było także stanowiska ćwiczeń siłowych Gymnasiona pod okiem samego szefa Łukasza Dabbachi, nordic walkingu  Macieja Gorlika oraz jazdy konnej i hipoterapii Waldemara Nowaka.         

       Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczył występ kilkudziesięciu słynnych mażoretek z Ozimka, trenowanych przez Katarzynę Kamińską, jak również pokaz grupy Aikido, prowadzonej przez Annę Żołud.

          Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska pomiaru ciśnienia, obliczania wskaźnika masy ciała (BMI) oraz okolicznościowego stempla pocztowego, który na potrzeby Pikniku został specjalnie opracowany przez opolskich pocztowców. Natomiast prawdziwą furorę zrobiły sałatki warzywne i owocowe, ufundowane przez znaną opolską firmę Gastropol: 30 kilogramów potraw (m.in. chwalona przez wszystkich sałatka żydowska, sałatka z makaronem, owocowa i inne),  przygotowane przez bar „Wyżerka”, zostało zjedzonych w godzinę. Dla spragnionych nie brakowało wody mineralnej, przekazanej nieodpłatnie przez opolską hurtownię „ Akwa” oraz zakład „Ustronianki” w Białej. Były też jabłka dla wszystkich, jak również desery mleczne, ufundowane przez spółkę Zott.
          Obsługę medyczną nieodpłatnie zabezpieczyło Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, a wręcz perfekcyjny porządek na imprezie mógł zostać utrzymany nie tylko dzięki kulturze osobistej uczestników Pikniku, ale również dzięki licznym pojemnikom, ustawionym nieodpłatnie przez spółkę Remondis.
         Finałem imprezy, odbywającej się pod patronatem Prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego było losowanie wśród wszystkich uczestników biegu ponad 100 nagród, sfinansowanych przez współorganizatorów oraz sponsorów. Nagrodę główną, ufundowaną przez prezydenta Opola, a był nią rower, wygrała Renata Wołoszyn z Opola, 2-osobowy namiot – nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Opola Dariusza Smagały – trafił do Czesława Szymańskiego z Opola, cyfrowy aparat fotograficzny – nagroda dyrektora Opolskiego Centrum Onkologii Wojciecha Redelbacha – do Ryszarda Górowskiego z Opola, stepper – nagroda dyrektora WSSE Krystiana Kościowa – do Marii Ryłko.
          Pozostałe nagrody ufundowali m.in.  spółka Remak: sprzęt sportowy (rakiety tenisowe, piłki, zestawy do ping-ponga i inne), hipermarket Real Karolinka (5 bonów towarowych po 100 zł każdy), Paweł Smykała, zegarmistrz z Krapkowic (3 zegarki sportowe), spółka Presmet (koszulki kolarskie, inne), spółka Odnowa (prostownice, suszarki, sprzęt agd, ciśnieniomierz i inne), Spółdzielnia Odra (poduszkomiśki), Księgarnia Suplement (książki), Nadleśnictwo Opole (książki, karmniki, parasole, inne), Górażdże Cement SA (zestawy do pisania, parasole, czapeczki z daszkiem, inne), Elektrownia Opole (termosy, książki, zestawy do wina, parasole, książki, inne), MOSiR (karnety na basen letni), Gymnasion (karnety do Fitness Klubu), Meble Kler (obraz, wazony, chodnik włochacz,inne), Poczta Polska (chlebaki, koce polarowe i inne), WOK Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy (parasole, torby płócienne, kubki, fartuszki, inne).
        Impreza została przeprowadzona  przy organizacyjnym wsparciu: Politechniki Opolskiej, Urzędu Miasta Opola, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem, MOSiR-u, Stowarzyszenia Bieg Opolski, WSSE, Opolskiego Centrum Zdrowia Publicznego, młodzieży V Liceum Ogólnokształcącego, WOK Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

 

Zobacz Galerię!

 

 

 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.