ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

Niedziela, 18 października, godz.12
      Z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi, który corocznie przypada na dzień 17 października,  Opolskie Centrum Onkologii po raz kolejny zaprasza wszystkich Opolan do uczestnictwa w „Marszu Nadziei”, który odbędzie się w niedzielę, 18 października w Opolu pod patronatami: Marszałka Województwa Józefa Sebesty, Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego oraz Prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.  
      „Marsz Nadziei” o charakterze ogólnowojewódzkim organizujemy w stolicy regionu już po raz czwarty, w celu zamanifestowania potrzeby zjednoczenia się wszystkich w walce z chorobami nowotworowymi oraz propagowania wśród Opolan wiedzy o  profilaktyce nowotworowej,  a przede wszystkim profilaktyce raka piersi, której wydatnie służą bezpłatne badania mammograficzne w ramach skryningu.
        W trakcie przemarszu – od sceny w parku przy pl. Wolności, przez ul. Mozarta, rondo i deptak na ul. Krakowskiej w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej oraz południowej Rynku, i z powrotem na pl. Wolności -  rozdawane będą ulotki, związane tematycznie z celem Marszu oraz ogólnie pojmowaną profilaktyką nowotworową. Dla uczestników Marszu przewidziano gadżety, m.in. parasole i balony.
        Pochód zacznie się formować ok. godz. 12 i przed wyruszeniem okolicznościowe mowy wygłoszą zaproszeni goście oraz organizatorzy. Wystąpi także zespól country Waldka Nowaka.
          Marsz Nadziei’2009 otworzą słynne ozimskie mażoretki, które zaprezentują układy taneczne w rytm Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie –Koźlu. Również na zakończenie imprezy mażoretki oraz kędzierzyńska orkiestra zaprezentują się w programach indywidualnych. 
       Impreza winna zakończyć  się w godz. 14-14.30.

 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.