ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

Rekord pobity po raz czwarty
         Już po raz 4. Opolanie spotkali się w niedzielne przedpołudnie 10 stycznia br. w parku na największym osiedlu Opola, by wziąć udział w akcji Bicia Rekordu w Liczbie Osób Gimnastykujących się na Świeżym Powietrzu, towarzyszącej 18. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo złej pogody, padajacegio śniegu i zawieruchy, do wspólnego aerobiku przystąpiło blisko 1400 osób (a dokładnie 1368), co oznacza, że ubiegłoroczny rekord, wynoszący 1172 osoby, został pobity o blisko 200.  Co ciekawe - ćwiczono nie tylko na śniegu, ale także w basenie z  zimną wodą. Na taki wyczyn (zważywszy na aurę), zdobyło się czterech odzianych w piankowe kombinezony ratowników WOPR.
          Spotkaniu Opolan na wspólnej gimnastyce towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Do udziałuw przedobiedniej, niedzielnej rekreacji zachęcił bogaty program imprez towarzyszących, z występami m.in.: Majki Jeżowskiej, zespołu Pech i Studia Piosenki Debiut z Opola  oraz mażoretek z Ozimka. Były pokazy Tai Chi oraz  ratowania ofiar wypadków drogowych. Była loteria fantowa, domowe ciasta  Ponadto każdy chętny – dzieci, młodzież, dorośli –mógł się napić … tranu!
         Opolskie Centrum Onkologii, jako jeden ze współorganizatorów imprezy, przygotował rozmaite gadżety, promujące zdrowy styl życia, jakże spójny z zasadami profilaktyki nowotworowej. Uczestnikom niedzielnego spotkania rozdano m.in. egzemplarze Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz kilkaset ulotek i komiksów, promujących jego zasady. Wielką atrakcję dla uczestników stanowiły wypełnione helem różowe balony, promujące uczestnictwo w pań w wieku 50-69 w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Bardzo przydatne ze względu na pogodę okazały się czerwone parasole, również promujące skryning mammograficzny.

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.