ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

e-mail: Mammografia przesiewowa

Home

 

Opolskie Centrum Onkologii oraz Ministerstwo Zdrowia zapraszają na audycje pt: „Profilaktyka Zdrowotna z Jedynką”  do końca października br. nadawane w Programie I Polskiego Radia w każdy poniedziałek o godz. 20.40.
         W tym roku po raz pierwszy słynna, wakacyjna audycja „Lato z Radiem” odbywała się także pod znakiem promocji programów profilaktyki nowotworowej, w tym głównie programów bezpłatnych badań mammograficznych (dla pań w wieku 50-69 lat) i cytologicznych (dla pań w wieku 25-59). Celem tych badań jest wczesne wykrywanie u Polek nowotworów złośliwych piersi oraz szyjki macicy.
         Dodatkowo w czerwcowe, lipcowe i sierpniowe weekendy w każdej z 20 miejscowości, które znalazły się na tegorocznej trasie "Lata z Radiem", zdrowe Polki w wieku 50-69 lat mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne, przysługujące raz na dwa lata. Badanie to, realizowane od 2006 roku finansowane jest ze środków Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych”.
         W przedostatni weekend sierpnia w Dusznikach Zdroju (21 sierpnia) oraz w Złotoryi (22 sierpnia) w wakacyjnych festynach „Lata z Radiem”, w których brało udział po kilka tysięcy osób, opolski WOK promował program profilaktycznych badań mammograficznych, wspierając tym samym działalność stoiska WOK Dolnośląskiego oraz mammobusu z województwa lubuskiego, w którym uprawnione panie wykonywały bezpłatne badania piersi.
           Stoisko WOK Opole cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestniczek i uczestników festynów, którzy po wysłuchaniu informacji o zasadach i zaletach programu skryningu mammograficznego a także zaleceniach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem otrzymywali upominki w postaci toreb eko z logo mammografii, ulotek, długopisów, tekstylnych daszków przeciwsłonecznych. Dzieciom towarzyszącym rodzicom lub dziadkom wręczane były różowe balony oraz jabłka. W sumie materiały rozdysponowano wśród kilkuset uczestniczek i uczestników festynów.
          Atrakcjami obu festynów „Lata z Radiem” były m.in. występy kabaretu OT.TO, Kasi Kowalskiej i zespołu Kombii (w Dusznikach) oraz zespołów Wanda i Banda, Kasi Kowalskiej oraz Ira (Złotoryja), degustacja potraw, konkursy, loterie, promocje. Można też było bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.