ukryj
pokaż

Rejestracja do przychodni:

77 441 6004 - 05

77 441 6007 - 08

Rejestracja: Tomograf / Rezonans:

77 441 6154

 

Home
Polskie Towarzystwo Onkologiczne Oddział w Opolu

 

 

"Biała Sobota" - 17 października 2015

Sobota, 17 października - Dzień Drzwi Otwartych w OCO
Pod znakiem mammografii

    Tegoroczna październikowa Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii (Opole, ul. Katowicka 66 A), zwana też Dniem Drzwi Otwartych, odbędzie się 17 października, dokładnie w obchodzonym od lat Dniu Walki z Rakiem Piersi. Jej organizacja wpisuje się także w obchody Miesiąca Profilaktyki Raka Piersi, którym jest październik, a także Światowego Dnia Onkologii, przypadającego na dzień 4 października.

    Organizatorzy akcji skupią się na badaniach przesiewowych (skryningowych) w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi. To oznacza, że w Białej Sobocie z badań skorzystać będą mogły wyłącznie Panie w wieku 50-69 lat, które w okresie ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii. Prowadzone będą również stoiska informacyjno-edukacyjne, dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych a także nauka samobadania piersi. Ponadto każdy zainteresowany zdrowym stylem życia będzie mógł zaopatrzyć się przydatne materiały, wynikające z zaleceń „Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.
    Badania Pań (ubezpieczonych w NFZ) będą wykonywane w godzinach 8-14 w nowym pawilonie przychodni OCO (różowy budynek z „zielonymi oknami”).
Podczas rejestracji, która będzie czynna w godz.7-13.45, należy okazać dowód osobisty.

    Zachęcamy panie do skorzystania z okazji wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w dniu wolnym od pracy.
    WARTO JEST WIEDZIEĆ

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu 

Opolskie Centrum Onkologii w Opolu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń nowotworowych.

Opieką onkologiczną obejmuje wszystkich mieszkańców Opolszczyzny chorych na nowotwory, a także z województw sąsiednich. Co roku rośnie liczba pacjentów leczonych w Opolskim Centrum Onkologii.